Emekli olunca hayvanat bahçesi kurdu.

Astsubay emeklisi mini hayvanat bahçesi kurdu. Emekli olduktan sonra Düzce'nin Kaymakçı Köyü'ne yerleşen İsmail Bolluk (58), hayvan sevgisi nedeniyle birçok hayvan edindi ve hayali olan mini bir hayvanat bahçesi kurdu.

Emekli olunca hayvanat bahçesi kurdu.
Editör: Pati Türk
08 Temmuz 2020 - 13:58 - Güncelleme: 08 Temmuz 2020 - 14:22
Emekli Astsubay İsmail Bolluk, bahçesinde tavus kuşu, papağan, güvercin, muhabbet kuşu, koyun, keçi, köpek cinsleri, süs tavukları gibi 500'e yakın hayvan beslemeye başladı.
Bolluk, mini hayvanat bahçesinde tavus kuşu, papağan, güvercin, muhabbet kuşu, koyun, keçi, kemirici evcil bir tür olan Guinea pig, farklı cinslerden köpekler, süs tavukları gibi hayvan çeşitlerinden 500'e yakın hayvan beslemeye başladı.
Bolluk özellikle beslediği 38 yaşındaki papağan Cako ile çok iyi anlaşıyor. Hayvanları çok sevdiğini belirten İsmail Bolluk, “Emekli olmak isteyenlerin hayalidir hayvanlarla uğraşmak. Bende emekli olduktan sonra vaktimi nasıl geçireceğim diye düşünürken, onları da çok sevdiğim için hayvanlara yöneldik ve hobi bahçesi kurdum. Bahçemizde günümüzü hayvanlarla geçiriyoruz. Muhteşem bir duygu. Ne kadar ilgi gösterirseniz o kadar tepki alıyorsunuz. Papağanım 38 yaşında 40 kelime konuşuyor. Onun ile her gün ilgilenmen ve karşılıklı konuşman lazım. Bunları yaptığınız sürece karşılığını alıyorsunuz” dedi.
Fare, sincap gibi hayvanlara benzerliği ile dikkat çeken ancak evcil olduğu bilinen Guinea pig hayvanlarıyla ilgili bilgiler veren Bolluk, “Güney Amerika'da yetişen evcil bir hayvan. Evde beslenen bir hayvan, tuvalete eğitimi verilebiliyor. Evde bakımı ise çok kolay. Çocukların rahatlıkla vakit geçirip hayvan sevgisinin aşılanacağı bir hayvan türüdür. Evde fazla ilgi gösteremeyeceğim için dışarda ev ortamında hazırladığım kafeste besliyorum. Çok nadir bulunan bir hayvan, Güney Amerika'da yetişiyor. Ülkemizde yetişmiyor, ancak bazı pet shoplarda olduğunu duyuyoruz” diye konuştu.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum