Havaların ısınması ile yılanlar ortaya çıktı...

Havaların ısınması ile birlikte ülkemizin her köşesinden yılan haberleri gelmeye başladı.

Havaların ısınması ile yılanlar ortaya çıktı...
Editör: Pati Türk
09 Haziran 2020 - 15:53 - Güncelleme: 09 Haziran 2020 - 16:18
KAYSERİ
Kayseri'de yaşayanlar, havaların ısınması ve normalleşme sürecinin başlaması ile birlikte parkları doldurdu. Ancak, Belsin ve Erciyesevler mahallelerindeki parklarda görülen 2 yılan paniğe neden oldu. İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye görevlileri, yılanları yakalamak için çalışma başlattı. Boyu 1 metreden uzun olan yılanlar, kullanılan özel ekipmanlar ile yakalandı. İki yılanı çuvala koyan itfaiye erleri, daha sonra doğaya saldı.
KAHRAMANMARAŞ
İlçeye bağlı İğde Mahallesi'nde sürüyle otlayan buzağıyı yılan soktu. Engerek türü olduğu belirlenen yılanın soktuğu buzağı, veteriner hekiminin müdahalesine rağmen telef oldu. İğdeliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği sözcüsü Yahya Marangoz, havaların ısınmasıyla su bulmak için insanların yaşam alanlarına giren zehirli yılanlar karşısında vatandaşları dikkat olmaları konusunda uyardı.
SAKARYA
Sakarya’nın Kışlaçay Mahallesi Merkezinde Görülen Büyük Yılan Vatandaş Tarafından Fark edildi Ve Öldürüldü. Havaların ısınmasıyla Kışlaçay köyünde mahalle yılanlar cirit atmaya başladı. Fındık Tarlaları zaman zaman tehlike oluştururken bölge insanı yılanlarla yaşamaya ve mücadele etmeye alışmış durumda. ESKİŞEHİR
Eskişehir'in Sazova Mahallesi Yeşildağ Sokak üzerinde araba yoluna çıkması sonucu ezilen yılanın Porsuk çayı kenarında bulunan yolda görülmesi ise, yeşil ve sulak alandan merkeze doğru gelebilme ihtimalini akıllara getiriyor.
TOKAT
Tokat'ın Zile ilçesinde de itfaiye personeli Murat Arı'nın (42) evinin bahçesine yaklaşık 1 metre uzunluğunda yılan girdi. Yılanı gören ve korkan kızı Sevgi Arı, babasını arayarak yardım istedi. Mesai arkadaşları ile evine gelen Murat Arı, bahçede bulunan yılanı yakalayarak Dere Boğazı mevkisinde doğal yaşam ortamına geri bıraktı. Bahçede kocaman bir yılan gördüğünü ve evdekilerle çok korktuklarını belirten Sevgi Arı, "İtfaiyede çalıştığı için babamı aradım. Mesai arkadaşları ile geldi. Yılanı görünce çok korktuk" dedi.
AKSARAY
Aksaray'da bir sitenin bahçesinde görülen yaklaşık 1,5 metre uzunluğundaki yılan, itfaiye ekiplerince yakalanarak doğaya bırakıldı.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum