İncirliova Belediyesi Sokak Hayvanlarını Unutmadı.

Koronavirüsü Covid-19 salgını, tüm yurtta olduğu gibi Aydın’ın İncirliova ilçesinde lokanta, berber ve kahvehane gibi işletmelerin kapanması, vatandaşların da "Evde Kal" çağrılarına uymasıyla yiyecek bulması zorlaşan sokak hayvanlarını İncirliova Belediyesi unutmadı.

İncirliova Belediyesi Sokak Hayvanlarını Unutmadı.
Editör: Pati Türk
07 Nisan 2020 - 20:32
Covid-19 pandemisi nedeniyle sokaklardaki insan yoğunluğunun azalması sebep oldu. Sokak hayvanlarının aç kalmaması için başta Başkan Aytekin Kaya ve  İncirliova Belediyesi Zabıta ekipleri  kedi ve köpeklerin yoğunlukta olduğu park, bahçe gibi ilçenin muhtelif yerlerine mama bırakıyor.
"Hassasiyet göstereceğiz"
İncirliova'da yaşayan tüm canlılara karşı sorumluluk duyduklarını belirten Başkan Aytekin Kaya, "Korona virüs sadece biz insanları değil tüm canlıların hayatını olumsuz etkiliyor.
 İnsanlar artık sokağa çıkamadığı için sokak hayvanları yiyecek bulmakta zorluk çekiyor. İncirliova Belediyesi olarak biz ilçemizde yaşayan tüm canlılara karşı sorumluluk duyuyoruz.
Sonuç olarak ister insan, ister bitki ister hayvan olsun hepsi can taşıyor. Hayatı tüm canlar olarak birlikte paylaşıyoruz.
Bu sorumluluk duygusuyla zabıta ekiplerimiz ilçemizin muhtelif yerlerine mama bırakıyor. Can dostlarımızın aç ve susuz kalmamaları için bu sıkıntılı süreçte daha çok hassasiyet göstereceğiz" ifadelerini kullandı.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum