Öldürülen kedilerin ardından kapıya mermi astılar

Antalya'da bir kadının arkadaşıyla beslediği kediler, ayrı tarihlerde korkuluklara asıldı. Yaşananların ardından Tuğba Yurtdaş’ın sokak kedilerini birlikte beslediği arkadaşı Murat Çığır, bugün sabah evinden çıkarken kapısında bir merminin iple asılı olduğunu gördü.

Öldürülen kedilerin ardından kapıya mermi astılar
Editör: Pati Türk
12 Haziran 2021 - 10:52
Antalya'nın Muratpaşa ilçesi Üçgen mahallesinde meydana gelen olayda sokak kedilerini besleyen hayvansever Tuğba Yurtdaş'ın iki kedisi farklı tarihlerde apartamnın zemin katındaki dairenin demir korkuluklarına asıldı..

Bu olayların ardından Tuğba Yurtdaş’ın sokak kedilerini birlikte beslediği arkadaşı Murat Çığır, bugün sabah evinden çıkarken kapısında bir merminin iple asılı olduğunu gördü.

Çığır, arkadaşı Yurtdaş’ı arayarak durumu bildirdi. İki arkadaş, durumu polise bildirerek şikayetçi oldu.

Polis ekipleri eve gelerek mermi üzerinden parmak izi aldı. Ekipler, şüphelinin bulunması için çalışma başlattı.

'Aynı kişiden şüpheleniyorum'

Olayı gerçekleştiren kişinin, kedileri asan kişiyle aynı olabileceğini ileri süren Murat Çığır, "Hemen fotoğraflayıp emniyeti aradım. Şüphelendiğim birisi var. 3 hafta önce burada kedi asma olayı oldu. Aynı kişiden şüpheleniyorduk. Yakın bir tarihte olmasından dolayı aynı kişiden şüpheleniyorum. Normal bir şey değil bu. Herkesin aklına aynı şey gelir. Bu tehdittir. Can güvenliğimin olmadığını polis ekiplerine söyleyeceğim. İnşallah yakalanır" dedi.

Tuğba Yurtdaş da, arkadaşının yaşadığı duruma oldukça üzüldüğünü ve şüpheli ya da şüphelilerin yakalanmasını istediğini belirterek, "Tehdit olarak algılıyorum. Arkadaşım ile beraber kedilerimizi her zaman besliyoruz. Böyle bir olay olduğunu duyunca hemen emniyet birimlerine haber verdik. Zaten şüphelendiğimiz birisi var. Kedilerimizin asılmasından sonra bu olayın gerçekleşmesinin tesadüf olmadığını düşünüyorum. Arkadaşımı her zaman destekliyorum. Bu tehditleri yapan, kedilerin ölümüne sebep olan kişinin bir an önce yakalanmasını istiyorum" diye konuştu.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum