Polatlı'dan Sokak Hayvanlarına Ekmek Kumbarası

Ülkemizde, sokak hayvanlarının yiyecek bulamadığı soğuk kış günlerinde ekmeklerin çöpe gitmesinin önüne geçecek hem de sokak hayvanlarının karnını doyuracak proje Polatlı belediyesinden geldi.

Polatlı'dan Sokak Hayvanlarına Ekmek Kumbarası
Editör: Pati Türk
18 Şubat 2020 - 14:38 - Güncelleme: 03 Mart 2020 - 12:10
önüne geçecek hem de sokak hayvanlarının karnını doyuracak proje Polatlı belediyesinden geldi.
“Ekmeğimiz Çöp Değil, Sokaktaki Dostlarımıza Öğün Olsun”
Ankara Polatlı İlçesi Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya başkanlığında yapılan bayat ekmek kumbarası bilgilendirme toplantısına projeye sponsor olan firma temsilcileri, odalar, dernekler, ilçenin sivil toplum temsilcilerinin yanı sıra öğretmenlerin de katılımı ile gerçekleşti. Proje kapsamında, çeşitli un firmaları ve fırınlarda sponsor oldular.
45 Adet Bayat Ekmek Kumbarası
Tanıtım toplantısında konuşan Yıldızkaya, “Polatlımızda ekmeğimiz çöp değil, sokaktaki dostlarımıza öğün olsun parolasıyla Bayat Ekmek Kumbarası projemizi bugün itibariyle hep birlikte başlatıyoruz. Ülkemizde bugün çöpe atılan ekmek miktarı milyonlarca canlının gıda ihtiyacını karşılamaya yetecek düzeye ulaşmıştır. Bugün öğretmen arkadaşlarımızda, çocuklarımız da projemize katkı vermek için aramızdalar. Bizim bu projedeki esas amacımız israfın önüne geçmek, çocuklarımıza da bu bilinci aşılamaktır. Un ve Ekmek fabrikalarımızın katkılarıyla hazırladığımız toplam 45 adet Bayat Ekmek Kumbaramızı tüm mahallelerimizde muhtelif noktalara yerleştirileceğiz. Bu kumbaralar aracılığı ile toplanan bayat ekmeklerimizi sokak hayvanlarımıza düzenli olarak göndereceğiz. Küçük ama şehrimiz açısından önemli bir proje gerçekleştirdiğimize inanıyorum. Projemize katkıda bulunan kurumlarımızı, destek veren firmalarımızı duyarlılıklarından dolayı kutluyorum. Tüm vatandaşlarımızdan hayvan dostlarımıza öğün olması için bayat ekmeklerini bu kumbaralara atmalarını rica ediyorum.” dedi
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum