Yaşlı çift ellerinde fotoğraf ile kedilerini arıyor…

Sivas’ta yaşlı karı koca,2 senedir evlerinde besledikleri ve “10. Çocuğumuz” dedikleri “Çınar” isimli kediyi ellerindeki fotoğrafla sokak sokak arıyorlar. Sivas'ta yaşayan 9 çocuklu Şerife Arı ve Mustafa Arı çifti, 2 yıldır besledikleri Çınar isimli kedilerini kaybettiler. Daha yavruyken sokakta buldukları ve 2 yıl boyunca evlat gibi bakıp büyüttükleri Çınar adlı kediyi bulmak isteyen çift tüm çabalarına rağmen bulamadılar.

Yaşlı çift ellerinde fotoğraf ile kedilerini arıyor…
Editör: Pati Türk
09 Nisan 2020 - 15:06
Korona virüs tedbirleri çerçevesinde 20 yaş ve altı ile 65 yaş ve üstünün sokağa çıkma yasağı nedeni ile evden çıkamayan çift, Sivas Belediyesi Hayvan barınağını da arayarak Çınar'ın bulunması için yardım istedi.
Evlatları gibi gördükleri Çınar'a duydukları özlem ve hasreti fotoğraflarına bakarak gideren Arı ailesi, kedilerinin bulunması için tüm hayvan sevenlerden ve hayır sevenlerden yardım istediler.
"Korona olmasa sokak sokak arayacağım"
 
Korona virüsü yasakları nedeni ile evlerinden çıkamadıklarını anlatan Şerife Arı, Çınar ismini verdikleri kediyi 10. çocuğu olarak gördüğünü söyleyerek, " Korona virüsü dolayısıyla evden çıkıp, arayamıyorum. Benim yaşım 63, ceza yazarlar. O yüzden çıkamıyorum, yoksa sokak sokak arayacağım, Sivas'ı alt üst edeceğim. Yaklaşık 10 gündür kayıp. Her yeri aradık, bulamadık. Evdeyiz, dışarıda çıkamıyoruz. Bir yere gidemiyoruz da. Çok seviyordum, balkona çıkıp belki gelir diye bakıyorum. Ben köyde yetiştim ama bunun gibi sevimli bir kedi görmedim. Burada yastığı, yatağı, yuvası ve başka eşyaları da var. Onlar hep boş kaldı. Bunlara bakamıyorum. Yemek yediği kapları da yıkadım, kaldırdım. Benim 9 tane çocuğum var, bu 10. çocuğum olmuştu. Onlar büyük olduğu için bunu çocuk yerine koydum. Erkek çocuklarımı daha evlendirmedim, torunum yerine koymuştum"dedi.
Kedilerinin kaybolmasıyla burukluk yaşadıklarını belirten Mustafa Arı, "Kedimiz kayboldu, gören duyan rabbimin rızası için bizlere getirsin. Biz çok üzülüyoruz, çocuğumuz gibi yetiştirdik. Buruk buruk oturuyoruz. Çok anlayışlı bir hayvan. Bana bir insanın yapmadığını yapıyordu. Sabahları beni kaldırıyordu. Beraber yemek yiyorduk. Fazla dolaşamıyorum, Korona virüsünden dolayı. Gören sokaklarda ne geziyorsun diyor. Vatandaşlara sorduğumda görmedik diyorlar, kediyi ne yapacaksın diyorlar. Geçen gün polis gördü, anons yaptı. Kaçtım koşarak eve geldim. Yoksa gezeceğim. Belediyeyi de aradık yardım istedik. Gören duyan bize haber versin" dedi.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum