Yasak, sevgiye engel olamaz.

28 yıldır sokak hayvanlarına sokakta bakan 71 yaşındaki lokantacı Abdurrahman Topal, Koronavirüsten etkilenmesin diye yaştan dolayı sokağa çıkma yasağından etkilenenlerden.

Yasak, sevgiye engel olamaz.
Editör: Pati Türk
28 Mart 2020 - 13:36
Kahramanmaraş, Andırın ilçesi, Yeni mahallede yaşayan 6 çocuk babası Abdurrahman Topal, 28 yıldır işlettiği lokantanın önünde sokak kedilerini besliyor. Koronavirüs tedbirleri iş yerini kapatan Topal, ardından sokağa çıkması yasaklan yaş grubunda olduğundan evden çıkmadı.

Beslediği sokak kedilerini penceresinden ıslık çalarak, kedilere yemek vermeğe başladı. Topal'ın evinin önüne giden kediler, Topal’ın pencereden attığı yiyeceklerle beslemeye başladı.
 
Yıllardır kendi mahallesindeki kedileri de besleyen Abdurrahman Topal, İçişleri Bakanlığı'nın koronavirüs tedbirleri kapsamında aldığı yasak sonrası lokantasını kapatıp evinden çıkamadı.

Sokak kedileri ise Abdurrahman Topal'ı iş yerinde ve sokakta bulamayınca evinin yolunu tuttu. Evin penceresinden dışarı bakarken dostları olarak tanımladığı kedileri gören Abdurrahman Topal mutlu oldu. Dışarı çıkamadığı için çocuklarına et ve kemik parçası aldıran Topal, dostlarını bu defa pencereden beslemeye başladı.

"Bizler gibi onları da Allah yaratı ve onların da bir canı var" diyen Abdurrahman Topal, ömrünce kedileri beslemeye devam edeceğini söyledi. Kedileri çok sevdiğini belirten Topal, "Sokak kedilerine 28 yıldır bakıyorum. Önceleri sokakta bakıyordum ama sokağa çıkmaya yasağından dolayı dışarı çıkamıyorum. Ben de bunlar için çocuklara et ve kemik getirtiyorum. Yaşım itibariyle sokağa çıkmam yasak olduğu için kedileri pencereden attığım et ve kemiklerle besliyorum. Evde kalıyorum ve hiç dışarı çıkmadan kedileri her gün pencereden besliyorum" dedi.

"HAYVANLARI ÇOK SEVİYORUM"
Kedilerin her gün evin bulunduğu sokağa geldiğini anlatan Abdurrahman Topal, "Ben sokağa çıkamayınca onlar evimin önüne geliyor. Yasak başladığı günden bu yana günlük 15-20 kediyi evimin penceresinden besliyorum. Daha önce 39 kedi besliyordum. Yasak nedeniyle şimdi dostlarıma evimden hizmet ediyorum. Çünkü hayvanları çok seviyorum diye konuştu.
Kaynak DHA

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum